Druk offsetowy w druku online

Nieraz zdarza nam się zamawiać usługi z Internetu. W przypadku takich jak druk powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Nasze prawidłowe wybory i sprawdzenie zamówienia będą kluczowe dla powodzenia wydruków.

Dla kogo druk offsetowy?

 

Jeśli chcemy drukować przykładowo materiały reklamowe w dużych ilościach, to nie każde rozwiązanie będzie dla nas sprawdzone. W przypadku setek lub tysięcy drukowanych egzemplarzy warto wybrać druk offsetowy. Przygotowanie samego druku w takiej formie zajmuje więcej czasu niż druku cyfrowego. Nakłady zwracają się, należy jednak stworzyć o wiele więcej materiałów. Dlatego na takie rozwiązania decydują się firmy, które potrzebują realizować duże zlecenia.

 

Zapotrzebowanie agencji reklamowych

 

W przypadku agencji często są one podwykonawcami. Dlatego posiadają więcej zamówień i mogą liczyć na szybsze wykonanie zamówienia lub na atrakcyjne rabaty. Jeśli materiały zamawiane są przez Internet to osoba, która je realizuje musi być bardziej ostrożna. Szczególnie biorąc pod uwagę wielkość takich zamówień. Nawet najdrobniejszy błąd w postaci literówki może sprawić, że cały nakład pójdzie do kosza. Sam druk offsetowy daje więcej możliwości jeśli chodzi o wybory kolorów. Możemy też drukować na większych powierzchniach.

 

Czym różni się druk offsetowy?

 

Wykorzystywane tutaj są aluminiowe matryce. Dzięki odbiciu na bębnie pokrytym gumą całość przenoszona jest na papier. Umożliwia to po przygotowaniu odpowiednich matryc wykonanie większej ilości zamówień. Tym sposobem możemy drukować ulotki, plakaty, a nawet wielkie billboardy. Te ostatnie szczególnie dobrze znoszą druk tego typu. Występują różne typy, arkuszowy i zwojowy. Ten pierwszy sprawdza się właśnie do plakatów, etykiet, katalogów, gazetek promocyjnych i innych drobniejszych wydruków. Druki wykorzystywany jest głównie w przypadku gazet, czasopism i magazynów. Dlatego przed dokonaniem zamówienia ważne jest doświadczenie i wiedza pracownika. Popełnienie błędów w druku wysokonakładowym może być kosztowne.