Karta hotelowa czy klucz?

Obecnie coraz więcej hoteli i pensjonatów wymienia klasyczne zamki na klucz na tak zwane karty hotelowe. Wynika to przede wszystkim z wygody oraz z potrzeby podniesienia prestiżu w danym obiekcie. Dodatkowo karta hotelowa jest zdecydowanie bardziej bezpieczna. Dzięki temu, że mogą służyć do wielu celów wystarczy, że klient podczas meldunku dostanie tylko jeden egzemplarz.

Karta hotelowa – główne zalety

  •         Wygoda – otwarcie drzwi dzięki karcie hotelowej zajmuje dosłownie chwilę. Jest to zdecydowanie wygodniejsza metoda od klasycznego zamka na klucz. Dodatkowo etui na kartę hotelową zajmuje mało miejsca, dzięki czemu możemy go schować do portfela lub kieszeni.
  •         Funkcjonalność – karta hotelowa może otwierać nie tylko drzwi do pokoju, ale również do spa, na basen, może obsługiwać windę oraz wiele innych pomieszczeń. Nie ma potrzeby pobierania kolejnych kluczy z recepcji oraz nosić kilku jednocześnie
  •         Profesjonalizm – zdecydowanie ta forma jest dużo lepiej oceniana przez klientów niż zwykłe klucze. Użycie nowoczesnego systemu zamykania zapewni naszej firmie uznanie w oczach klientów
  •         Bezpieczeństwo – większość systemów z kartami informują o niedomkniętych drzwiach oraz można dzięki nim sprawdzić historię użycia karty. Dodatkowo dają pewność, że nikt z zewnątrz nie znajdzie się na terenie hotelu oraz w jego części rekreacyjnej.

Etui na kartę hotelową – możliwość personalizacji

Karta hotelowa zazwyczaj jest nie rzucającym się w oczy, białym kawałkiem plastiku, który nie robi dobrego wrażenia. Ale już etui na kartę hotelową może być zaprojektowane w wyjątkowo kreatywny sposób. Dzięki użyciu kolorów kojarzących się barwami firmy etui stanie się kolejnym elementem identyfikacji marki. Dodatkowo nadrukowanie logo firmy, pozdrowień, ciekawej grafiki, numeru pokoju oraz kontaktu do pracowników recepcji sprawia, że etui na kartę hotelową stanie się pięknym dodatkiem, który na pewno zostanie doceniony przez klientów. Niekiedy klienci zabierają tego typu materiały do domu na pamiątkę, co zapewnia dodatkową reklamę naszej firmie.

W ostatnich latach zdecydowanie popularniejsze są karty hotelowe. W nowych obiektach montowane od razu, w tych starszych sukcesywnie wymieniane na nowsze technologie. Karta hotelowa zapewnia danemu miejscu nie tylko prestiż, ale również wygodę dla gości oraz bezpieczeństwo dla całego obiektu.