Papier firmowy – zbędny wydatek czy potrzeba tzw. pierwszej potrzeby?

Założenie firmy, a potem jej prowadzenie wiąże się z dużymi wydatkami. Nic zatem dziwnego, że czasami w głowie zapala się mała lampka, która podsyła nam myśli mówiące o oszczędnościach. Czy jednak powinniśmy oszczędzać na papierze, lub z niego zrezygnować ? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Kiedy tak naprawdę potrzebny będzie mi papier firmowy?

Oczywiście papier firmowy nie jest obowiązkowy. Nikt nie może nas zmusić do inwestycji w jego zakup. Jednak powoduje on, że nasza firma postrzegana jest za bardziej profesjonalną. Jeżeli przy aktualnych wydatkach firmowych nie stać nas na projekt, z którego chcielibyśmy skorzystać – nie kupujmy nic zastępczego, warto trochę poczekać by wygląd papieru nas satysfakcjonował.

Czy muszę korzystać z papieru przy każdej okazji?

Oczywiście, że nie. Możemy wspólnie z pracownikami ustalić, kiedy papeteria będzie używana. Najczęściej wykorzystuje się ją do oficjalnej korespondencji, podpisywania umów i zobowiązań, a także sporządzania oficjalnych notatek.

Czy papier powinien pełnić jakąś dodatkową funkcję?

Jeżeli będzie zawierał dane teleadresowe, będzie pełnić dodatkowo funkcję wizytówki dużego formatu.

Czy papier może być wykorzystywany tylko podczas oficjalnych obowiązków?

Jak zostało wspomniane we wcześniejszych artykułach, to jak i kiedy będziemy z papieru korzystać, zależy tylko od nas samych. Możemy wydać go również w postaci notesu czy innej formy materiału biurowego i wykorzystywać do promocji naszego przedsiębiorstwa.