Płyta PVC spieniona – co to jest?

PCV to powszechnie stosowane tworzywo sztuczne o bardzo szerokim zastosowaniu.
Zazwyczaj występuje pod postacią płyt, które można bardzo łatwo przycinać i poddawać różnorodnej obróbce.Jest to bardzo lekki, a zarazem bardzo wytrzymały materiał, wykazujący doskonałą odporność na działanie czynników zewnętrznych, przede wszystkim wody i bardzo wysokiej temperatury. Na rynku występują płyty w postaci PCV twardego i spienionego. Produkty te wyglądają podobnie, jednak znajdują zupełnie inne zastosowanie.

Płyta pvc spieniona powstaje z polichlorku winylu przy zastosowaniu tak zwanej metody spienionej.
Płyty powstałe w wyniku tego procesu są kolorowe i matowe albo białe oraz mogą posiadać błyszczące wykończenia.

Materiały, z których zrobiona jest płyta pvc spieniona posiadają doskonałe właściwości, aby stosować je reklam zewnętrznych.Przede wszystkim nie szkodzą im żadne warunki atmosferyczne, środki chemiczne, nie korodują ani nie są łatwopalne.

Płyta pvc spieniona wykazuje dodatkowo doskonałą dźwiękoszczelność i jest zdecydowane lepsza od płyty twardej, jeśli chodzi o podłoże do nadruku, nakładania foli lub lakierowania co w kontekście reklamy jest bardzo ważne.

Płyty z tego materiału można łatwo ciąć gilotyną, gwintować, kleić, giąć na gorąco, frezować, formować próżniowo i przede wszystkim wykonywać na nim wydruki techniką sitodruku lub cyfrowo tak potrzebne w reklamach zewnętrznych.

Płyty pvc spienione szczególne zastosowanie znajdują w reklamach i budownictwie.
Wykonuje się z nich doskonałe szyldy reklamowe, litery i konstrukcje przestrzenne, tablice informacyjne, zabudowy stoisk wystawienniczych i lokali usługowych, dekoracje witryn sklepowych, stojaki i prezentery.

W budownictwie można je wykorzystać do wyprodukowania ścianek działowych, podwieszanych sufitów, parapetów, wypełniania drzwi i okien oraz niektórych rodzajów paneli. Płyty te wykorzystuje się też w przemyśle meblarskim, do obudowy maszyn, a także jako zabudowa sklepów i lokali usługowych i gastronomicznych.