Płyta pvc twarda i jej zastosowanie

Płyta pvc twarda jest wykonana z tworzywa, które jest wytwarzane metodą wytłaczania. Jest to znakomity materiał do drukowania, lakierowania oraz wyklejania foliami. Można go łatwo obrabiać za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi. Ten materiał jest bardzo odporny na działanie chemikaliów, doskonały do obróbki cieplnej, a dzięki bardzo wysokiej jakości powierzchni, wytrzymałości oraz niskiej przewodności ciepła i odporności na warunki atmosferyczne, doskonale nadaje się do zastosowania w wielu dziedzinach takich jak budownictwo, przemysł czy reklama.

PCV występuje w przemyśle w dwóch postaciach: twardego oraz spienionego.
PCV spienione powstaje z polichlorku winylu w wyniku zastosowania metody spienienia. Płyty zrobione z tego materiału są białe lub kolorowe i matowe.

Płytę pvc twardą produkuje się natomiast metodą wytłaczania, a płyty mają kolor szary, biały, bezbarwny lub kolorowy. Powierzchnia tych płyt jest bardzo twarda i błyszcząca.

Płyta pvc twarda jest od spienionego zdecydowanie lepsza pod względem parametrów technicznych, gdyż jest elastyczniejsza, odporniejsza i przede wszystkim posiada większą gęstość.
Wykazuje bardzo dobre właściwości izolacyjne, nie przewodzi ciepła i jest odporniejsze na uszkodzenia dlatego doskonale znajduje zastosowanie w reklamie zewnętrznej.

Oba rodzaje płyt znajdują doskonałe zastosowanie w reklamie i budownictwie.
Wykonuje się z nich szyldy reklamowe, dekoracje, tablice informacyjne oraz tworzy konstrukcje przestrzenne i zabudowy stoisk, lokali usługowych czy sklepów. 

Znakomicie nadają się do wykonywania ścianek działowych, parapetów, paneli, podwieszanych sufitów, a także wypełniania okien i drzwi.

Płyta pvc twarda doskonale nadaje się do wykorzystania przy produkcji szaf rozdzielczych, obudów zbiorników i maszyn.

Dzięki temu, że płyta pvc twarda doskonale nadaje się do obróbki termicznej oraz mechanicznej takiej jak: cięcie, wiercenie, gięcie, klejenie, lakierownie, drukowanie i wyklejanie foliami nadaje się do wykorzystania w reklamie.