Promocja poprzez koszulki z nadrukiem

Metod promocji jest wiele. Wybór odpowiedniej nie jest prosty. Wiele firm oprócz reklamy w internecie decyduje się na tradycyjną formę promocji. Jedną z takich właśnie opcji są koszulki z nadrukiem.

Firmy wykorzystują nadruki na koszulkach w różny sposób. Zazwyczaj taka odzież wykorzystywana jest podczas różnego rodzaju targów, imprez firmowych, czy turniejów sportowych. W zależności w jakich okolicznościach wykorzystywane będą koszulki, można wybrać odpowiedni model ciuchów oraz rodzaj samego nadruku.

Do drukowania koszulek na wyżej wymienione targi najlepiej nada się druk typu subli-flock lub druk sitowy – tak zwany sitodruk. W związku z tym, że na tego typu imprezie firmę reprezentuje zazwyczaj kilka osób a same koszulki z nadrukiem będą zazwyczaj wykorzystane kilkulrotnie, można zdecydować się na subli-block, który daje najlepszy i najtrwalszy efekt poprzez połączenie metody sublimacji i termodruku.

Innym rozwiązaniem jest druk sitowy, chociaż w tym wypadku bardziej opłacalne jest drukowanie większej ilości koszulek. Można wykorzystać również termodruk, jednak ta akurat metoda nie gwarantuje dobrej jakości nadruku i jest mało trwała.

Na imprezy typu targi najlepiej nadają się koszulki z nadrukiem typu polo. Są one eleganckie, a zarazem reprezentacyjne.

Na luźniejsze imprezy firmowe z pewnością bardziej odpowiednie są tańsze, wygodne, luźne bawełniane t-shirty. W związku z większą ilością potrzebnych ciuchów najbardziej opłacalną metodą nadruku jest sitodruk. Sprawdzi się również termonadruk, bo gadżetów tego typu używa się zazwyczaj jednorazowo.

Często zdarza się, że dana firma wystawia w zawodach lub turnieju sportowym swoja reprezentację. Jest to bardzo dobra forma promocji, trafiająca zwłaszcza do dedykowanej klienteli. Sportowe koszulki prawie zawsze wykonane są z materiałów syntetycznych, w związku z tym najlepszą metodą nadruku będzie sublimacja, która polega na „wtłoczeniu” w tkaninę tuszu, nadającego jej odpowiednią barwę i wzór. Jest to metoda trwała i dająca dobrą jakość, co podczas uprawiania sportu jest niezwykle ważne.