Prowadzisz sklep w dobie pandemii? Kupić maski czy przyłbice?

Nie da się ukryć, że nikt z nas nie był przygotowany na skalę z jaką uderzyła pandemia Koronawirusa, która trwa od kilku miesięcy. Większość z nas nigdy nie znalazła się w podobnej sytuacji i dlatego kilka tygodni trwało przyzwyczajanie się niej, a następnie wdrażanie rozwiązań, które przynajmniej w pewnym stopniu mogą uchronić nas przed zakażeniem.

W obecnej sytuacji największa odpowiedzialność spadła na właścicieli firm, a w szczególności tych posiadających sklepy stacjonarne. Najważniejszym zadaniem przedsiębiorców stało się uchronienie swoich pracowników przed wirusem. Spotykając się z wieloma klientami w ciągu dnia to oni są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Każdy właściciel firmy ma świadomość, że bez pracowników biznes nie ma szans na przetrwanie. Dlatego należy zrobić wszystko, aby w wystarczającym stopniu zabezpieczyć ich przed możliwością zarażenia.

Podstawowy zestaw ochronny dla pracowników:

  1. Rękawiczki jednorazowe – dostępne są z różnych materiałów oraz w różnych rozmiarach. Ich głównym zadaniem jest nie dopuścić do bezpośredniego kontaktu dłoni z wirusem, który może znajdować się na różnego rodzaju materiałach biurowych, produktach w sklepie lub na czytniku do płatności kartą kredytową.
  2. Płyny dezynfekujące – podstawa w każdym sklepie. Płyn powinien być dostępny nie tylko dla pracowników, ale również klientów. Dzięki niemu w szybki sposób możemy zdezynfekować dłonie.
  3. Maseczki ochronne – doskonale zakrywają nos oraz usta stanowiąc tym samym dodatkową barierę przed wirusami. Dzięki noszeniu maseczek ochronnych utrudniamy sobie również możliwość dotykania okolic ust i nosa, dzięki czemu zmniejszamy szanse na zakażenie się w przypadku kontaktu z wirusem.
  4. Przyłbice ochronne – są niezbędnym wyposażeniem pracowników, którzy zmuszeni są do kontaktu z innymi osobami. Przyłbice ochronne dobrej jakości nie będą uciążliwe w noszeniu, a jednocześnie zapewnią świetną barierę pomiędzy pracownikiem a klientem. Wraz z maseczką ochronną stworzą zestaw zabezpieczający przed dotykaniem okolic oczu i nosa oraz przed zarażeniem się w razie kichnięcia lub kaszlnięcia przez osobę, z którą mamy w danej chwili kontakt.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy zdecydować się na maseczki czy przyłbice ochronne. Najlepszy wybór to obie opcje razem. Maseczki wraz z przyłbicami tworzą doskonały zestaw ochronny, który przy właściwym użytkowaniu doskonale ochroni każdego pracownika. Dobierając te przygotowane z najwyższej jakości materiałów zapewniamy dodatkowo wygodę użytkowania, co jest wyjątkowo ważne przy 8 godzinnym systemie pracy.