Rodzaje pudełek produktowych

W ostatnich latach popularne stało się dbanie o pudełka produktowe. Dla większości przedsiębiorców stała się jasna zależność pomiędzy dobrą prezentacją produktową a wzrostem popularności firmy. Niezależnie od branży konkurencja jest ogromna, a produkty nieznacznie się od siebie różnią. To główny powód, dla którego warto zadbać o doskonałe opakowania, które wyróżnią się na tle innych i dodatkowo wpłyną na rozpoznawalność marki.

Pudełka produktowe – na co należy zwrócić uwagę

Pudełka produktowe z nadrukiem muszą być idealnie dobrane do zawartości, którą chcemy w nich umieścić. Głównym zadaniem pudełek jest zabezpieczenie produktów przed zniszczeniem podczas transportu i magazynowania. Dlatego dobre pudełka produktowe powinny być wykonane z kartonu o wysokiej gramaturze. Kolejnym ważnym elementem jest wygląd pudełka. Opakowanie powinno być estetyczne i zaprojektowane w taki sposób, aby przypadło do gustu klienta od pierwszej chwili. Obecnie wiele firm oferuje pełną personalizację pudełek produktowych.

Rodzajów pudełek produktowych jest wiele. Różnią się wielkością, sposobem zamykania, gramaturą oraz kształtem. Jednym z ciekawszych rozwiązań są pudełka produktowe z wieczkiem oraz pudełka produktowe z zawieszką.

Pudełka produktowe z wieczkiem

Ich główną zaletą, która zapewnia im popularność, jest uniwersalność. Pudełka produktowe z wieczkiem sprawdzą się w wielu branżach. Będą doskonałym opakowaniem na odzież, obuwie, kosmetyki, produkty spożywcze, mały sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz wiele innych. Kolejną zaletą jest możliwość przygotowania ich w różnych kształtach oraz wielkościach. Dzięki temu doskonale dopasujemy pudełko do produktu, zapewniając w ten sposób świetną prezentację oraz bezpieczeństwo podczas transportu.

Pudełka produktowe z zawieszką

Pudełka produktowe z zawieszką umożliwiają zawieszenie towaru na półkach i ekspozytorach sklepowych. To ciekawe rozwiązanie do niedawna było używane przede wszystkim w branży elektronicznej. Od pewnego czasu coraz więcej firm zauważyło, że tego typu opakowanie doskonale sprawdza się w przypadku biżuterii, akcesoriów modowych oraz produktów spożywczych. Pudełka produktowe z zawieszką doskonale prezentują produkt, a jednocześnie są bardzo wygodnie w użytkowaniu.

Pudełka produktowe są jednym z najistotniejszych elementów budowania marki. Dzięki nim możemy wpłynąć na pozytywną opinię klienta oraz na jego pierwsze wrażenie.