Teczka firmowa na tle innych metod reklamowania

Do zareklamowania swoich usług firmy stosują bardzo różnych sposobów – od ulotek, poprzez banery uliczne, aż po zamieszczanie informacji w mediach. Jedną ze skuteczniejszych metod zapoznania klienta z danym przedsiębiorstwem jest wręczanie gratisowych prezentów promocyjnych.

Do najbardziej popularnych przedmiotów tego typu należą różnego rodzaju długopisy, breloczki, otwieracze do napojów. Bardziej zamożne przedsiębiorstwa rozdają pendrivy, czekoladki czy zapalniczki. Oczywiście na każdym z tego typu przedmiotów znajduje się logo firmy, podstawowe dane kontaktowe i w większości przypadków – informacje na temat usługi jakie świadczy dana firma. Ważne by przedmiot w jakiś sposób kojarzył się z działalnością firmy. Bardzo dobrym narzędziem promocyjnym i nośnikiem reklamy mogą być teczki papierowe, służące do przechowywania i przekazywania dokumentów. Teczka firmowa to prezent dłuższego użytku. Często przechowujemy dokumenty w szufladzie w teczce takiego typu przez długie lata. Można to wykorzystać jako zabieg reklamowy – teczka na skutek swojej długowieczności może symbolizować również trwałość i stabilność oferty danej firmy

Kilka uwag o wyglądzie teczki firmowej

Teczka firmowa, podobnie jak inne produkty promocyjne, powinna zawierać podstawowe dane o firmie, która ją sprezentowała. Ponadto może zawierać jakieś ciekawe informacje, będące chwytliwym sposobem na przyciągnięcie uwagi klienta i wzbudzenie w nim chęci na podjęcie współpracy. Powierzchnia takiej teczki jest dość duża, więc można na niej zawrzeć kilka istotnych faktów z historii firmy, mapkę dojazdu do jej siedziby czy tez np. informacje dotyczące branży w jakiej omawiana firma świadczy swoje usługi.

Format teczki może być dowolny, najlepszy jest format A4, gdyż zazwyczaj dokumenty nie przekraczają takiej wielkości. Kolorystyka wykonania zależna jest od upodobań i działalności firmy. Jeżeli chodzi o materiał wykonania to według producentów tego typu teczek najlepiej sprawdza się karton graficzny lub też błyszcząca lub matowa kreda. Teczki mogą być foliowane, laminowane lub lakierowane, wszystko po to by były wytrzymalsze oraz odporne na różnego rodzaju niedogodności atmosferyczne.